Breaking News
Home / KUŞ KORUMA FİLESİ

KUŞ KORUMA FİLESİ

 • Kuş filesi balkon  teras meyve ağaçlarını ve sebze bahçelerini kuşların verdiği zararlardan korumak için kullanılmaktadır.
 • Kuş tülü düşük maliyetlidir ve zararlı kuşlara karşı kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Kuş tülleri kopmaz özelliğe sahip olup UV katkılı olarak üretilir.
 • Bu özelliğinden dolayı uzun yıllar kullanıma sahipdir.
 • En geniş ebat 15 metredir.
 • İstenilen ölçüde (iskele direk arasına göre değişir.) üretim temin edilerek yapılır.
 • Beyaz ve yeşil renk
 • 1.50, 2 cm aralığında istenilen ölçüde üretim yapılır.

KUŞ AĞI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Kuş türlerinin bahçe,ev,iş yeri v.b yaşam alanlarına girmesini önlemek için kuş ağlari kullanılır. Kuş koruma fileleri, ülkenizde kuşkonmaz file,kuş filesi ve kuş ağı olarak adlandırılır. Bu fileler kanatlı kuş türlerinin izinsiz girmesini engellemek ve zararlarından korunmak için yaygın olarak kullanılır. Çeşitli boyutları ve renk tonları mevcuttur. Kuşkonmaz ağlar polipropen ve polietilenden yapılır.

Kendi bahçe, sebze ve meyve ürünlerinizi doğal ve zayiatsiz yetiştirmek isteyen kişi iseniz, kuş türlerinin emeklerinize zarar vermesiniz engellemek zorundasınız. Kuş türleri bildiğiniz gibi olgunlaşan ürünlere büyük zarar verebilir hatta yok bile edebilir. Kuş fileleri ile bu tür olayların üretiminize zarar vermesini önleyebilirsiniz.

Kuş Ağının Avantajlari;

 • Tüm yıl boyunca ekinlerinizi koruma altına alır.
 • Kuş türlerin bina ve iş yerinize girmesini engeller.
 • Kuşların zararlarını önlemek için pahalı teknikler kullanmanıza gerek kalmaz.
 • Kuş türlerinden evinize gelecek dışkı pisliği ve hastalıklardan sizleri korur.

Sağlık Sorunları

Kuşlar insanların cildiyle bağlantı kurduktan sonra kuşların hastalık taşıdığı konusunda çalışmalar vardır. Örneğin güvercinler bulaşıcı hastalıklar taşırlar. Bu güvercinler insanlara TB, grip, bulaşıcı hastalık, Lyme hastalığı ve enfeksiyon bulaştırabilir. Güvercinler hastalıklarını bulaştırmamasını sağlayarak, kuş ağları sağlığınızı güvene alır ve korur.

Kuş Filesi Kullanım Alanları

Fabrika Kuşkonmaz Filesi

Fabrika ve endüstiyel çalışma alanlarınızda kuş türleriniz zararlarından korunmak amaçlı kullanılır. Fabrikalarda kuşların dışkı pisliği ve çalışanlarla temas etmesi durumunda hastalık bulaştırma ihtimalı olduğundan oldukça önemlidir.
Fabrika gibi büyük metrajlı alanlar kuş sürülerinin yuvalanması için oldukça uygun alandır. Kuş konmaz fileler ile fabrikanızı temiz ve kuş sürülerinden koruyabilirsiniz.

Ev ve İş Yerleri

Yaşam alanlarımızı kalitesiniz artıkmak istiyoruz. Çünkü endüstiriyelleşen dünyada, üst üste yığılmış şehir hayatında ve corona (covid-19) virusunun yayıldığı bu zamanda sağlığımıza çok dikkat etmeliyiz. Sosyal mesafe dışarı hayatını kısıtlamamıza ve evimizde daha çok vakit geçirmemize olanak sağladı. Evlerde balkonlar hobi amaçlı bahçe ve çiçek yetiştiriciliğinde yagınlaşmaya başladi. Kuş türleri çiçek ve bitkilerimize zarar vermeleri istemediğimiz birşey. Kuş fileleri ile balkonlarımızı koruma altına alabilirsiniz. Bu sayede kuş dışkı pisliği,çiçeklerinize verilecek zarar ve hastalık bulaştırmasında koruyabilirsiniz.

Tarım Alanları

Kuşlar ülkemizin tarim alanlari için en büyük tehlike canlılardan biridir. Yıl boyunca emek verdiğiniz mahsulleriniz kuş istilasi ile bir anda yok olabilir. Tarım alanlarında mahsulleri korumak ,ağaçlardaki meyvelere zarar gelmesini önlemek amaçıyla kuşkonmaz fileler yaygın olarak kullanılır. Kuş öenleme fileleri ile bahçenizde optimal büyüme yakalayabilirsiniz. Kuşkonmaz fileler isteninlen ebatlarada politokfile tarafından tedarik edebilirsiniz.